Розшукуваний Службою безпеки України за підозрою у створенні організованого злочинного угруповання з виробництва та торгівлі наркотиками через Інтернет підприємець Єгор Левченко (також відомий як Єгор Буркін) міг ініціювати акцію «Злови баригу — отримай кеш» для зачистки конкурентів та залучення нових «клієнтів» та співробітник наркосиндикату через мережу нелегальних кол-центрів.

Йдеться про акцію, реклама якої почала з’являтися на білбордах та у ЗМІ з лютого 2023 року. За даними Єдиного судового реєстру, ініціатор акції Єгор Левченко (Буркін) проходить як підозрюваний у низці кримінальних справ, пов’язаних із наркоторгівлею. ЗМІ пов’язують його з широкою мережею поширення синтетичних наркотиків «Хімпром». За різними даними, меценат може ховатися в Мексиці.

За даними видання, Єгор вибудовує собі імідж волонтера, який допомагає Збройним силам України під час повномасштабної агресії Росії, а також криптоінвестора та фахівця з арбітражу трафіку (вид діяльності, що полягає у закупівлі Інтернет-трафіку в одних учасників ринку та продажу його іншим, наприклад, для підвищення відвідуваності сайту, збільшення продажів реклами, товарів тощо).

Свою «волонтерську» діяльність Левченко-Буркін просуває через благодійну організацію «Благодійний фонд „Фром Харт Юей“» (From Heart UA). Саме на ім’я цієї організації та Єгора Буркіна надсилав «подяки» за благодійну допомогу один із керівників добровольчого формування «Архангели Михайла» Михайло Майман (Помогайбо).

Приблизно у жовтні 2022 року Майман звинуватив Левченка в тому, що той постачав важкі наркотики на передову, ніж нібито виконував завдання спецслужб Росії щодо підриву боєздатності української армії.

Зі свого боку, Левченко звинувачував Маймана у зловживанні гуманітарною допомогою. Майман публікував велику схему наркокартелю, у центрі якої був Левченко-Буркін. Автори також зазначають, що благодійний фонд може бути зручним механізмом відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом, а надання допомоги силовим відомствам є елементом корупції проти правоохоронців, які супроводжують кримінальні справи фігуранта.

Припускаемо що збір інформації про «бариг» і телеграм-канали, де продаються наркотики, «здачу» лабораторій в обмін на гроші можна розцінювати як спробу під «добрими намірами» позбутися конкурентів на ринку.

Як стверджують знайомі з ринком арбітражу трафіку фахівці, заробити на «легальному» ринку гроші, які можна порівняти із заявленими сумами виплат у рамках акції «Злови баригу» неможливо. Отже, навіть якщо Єгор Левченко-Буркін і працює в ІТ-сфері, то швидше за все займається арбітражем саме на «чорні» сайти з торгівлі наркотиками та іншими нелегальними видами діяльності. Таким «арбітражем» займається зазвичай не одна людина, а цілий штат.

Такі команди називають «колл-центрами» (вони можуть приймати реальні дзвінки, відповідати за підтримку клієнтів та «співробітників» синдикату (заручників, логістів, лабораторії), а також просувати «послуги» у легальному Інтернеті та даркнеті).

Учасники ІТ-ринку стверджують, що мережа кол-центрів, пов’язаних із Левченком, зараз лише розширюється. Зокрема йдеться про збільшення присутності в регіонах, де компанії, пов’язані з наркосиндикатом, поглинають конкурентів. Майже щодня Левченко відкриває такі злочинні колл-центри Львів, Харків, Дніпро, Київ, Одеса — лише в одному місті мільйоннику кількість таких структур сягає десятків. Не гребують злочинці й районним центрам, проте їхня присутність там менша. Мета одна – збільшувати обсяги продажів специфічного продукту та наростити базу потенційних клієнтів та співробітників.

За інформацією із джерел у правоохоронних органах, Левченко-Буркін також виділив один із таких центрів для роботи в Польщі, де його «цільовою аудиторією» стають українські біженці та працівники.

При цьому їх мають не лише залучати як потенційних клієнтів, а й рекрутувати на посади менеджерів, логістів, кур’єрів, заручників, варщиків тощо. Тобто, ймовірно, йдеться про організацію не лише мережі поширення, а й безпосередньо виробничих потужностей на території сусідньої держави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *