Організатора міжнародного наркосиндикату “Хімпром” Єгора Буркіна (Левченка) оголошено в розшук українськими правоохоронцями і ховається в Латинській Америці. Наразі він намагається обілити своє ім’я та створити умови для повернення в Україну. За твердженням джерел, сьогодні він працює у повному зв’язку з російськими спецслужбами.

Наркотичний спрут та організатор у бігах

Що, власне, таке – цей “Хімпром”? Це наркосиндикат, створений 2014 року громадянами РФ. Головним завданням злочинної організації є створення єдиної логістичної мережі виробництва та збуту (шляхом т.зв. “закладок”) наркотичних засобів та синтетичних психотропних речовин на території Росії, України та інших країн колишнього СРСР.

Протягом кількох років у Росії діяли нарколабораторії з виготовлення наркотичних засобів (Spice, PVP, Мефедрон та інші). Надалі вони поширювалися оптовими “складами” на території збуту в Україні та РФ, а потім фасувалися для роздрібного продажу через “закладки”.

Організатором наркосиндикату називають Єгора Буркіна, який також світився під іншими іменами (Єгор Левченко, Артем Єрмолаєв). Він громадянин Росії, ховається в Латинській Америці – звідси пішло його прізвисько “Мексиканець”.

У відкритих джерелах є інформація, що він воліє місто Канкун, в якому зависає на великій віллі і користується яхтою Sunseeker Predator, щоб відпочити від денної наркорутини.

Організатор наркосиндикату полюбляє гарне життя

Канкун – місце, де організатор наркосиндикату є успішним українським підприємцем. Дохід з України він дійсно отримує – і чималий. Ось тільки гроші отримані злочинним шляхом.

наркоторговець фігурує під кількома іменами

Джерела стверджують, що в Україні одним з основних “контактів” Буркіна був тодішній керівник департаменту боротьби з наркозлочинністю Ілля Ківа: “Він, отримуючи щомісячну данину, сприяв розростанню та збільшенню обертів наркокартелю”. Сьогодні зрадник України Ківа знаходиться на території Росії, де з екранів пропагандистського ТБ поливає брудом як керівництво нашої країни, так і всіх українців.

“Вигнання” з Росії в Україну

У 2017 році російськими МВС та ФСБ було проведено спецоперацію з ліквідації осередків наркосиндикату “Хімпром” на території країни-агресора, але цікаво те, що організатори уникли кримінальної відповідальності. Обізнані люди переконані, що за допомогою російських спецслужб.

нарколабораторія “Хімпрому” у росії

Саме після цього діяльність наркосиндикату була переорієнтована практично повністю на територію України

Таким чином у нашу країну було перенесено більшість “регіональних офісів”, які включали:

  • нарколабораторії;
  • “кадровиків” (осіб, які за допомогою соціальних мереж та оголошень на різних ресурсах – у тому числі і в DarkNet – підбирають персонал);
  • “фінансистів” (відповідальні за розподіл, легалізацію та акумуляцію коштів отриманих від продажу наркотиків);
  • “операторів” – осіб, які цілодобово перебувають у “офісі” та здійснюють безконтактний збут наркотиків за допомогою мережі інтернет та месенджерів;
  • “кураторів” – осіб, які координують діяльність “регіональних офісів”.

Діяльність синдикату протягом 2018-2019 років набула величезного масштабу, легалізовані активи від наркобізнесу дозволяли організаторам інвестувати їх у придбання криптовалют, створення криптовалютних бірж та криптообмінників

У 2019 році діяльність організаторів наркосиндикату потрапила вже в поле зору СБУ, силами якої під процесуальним керівництвом на той момент Генеральної прокуратури було задокументовано і “розірвано” весь ланцюжок злочинної організації.

У 2020 році в СБУ розповіли, що після ліквідації у 2019 році більшості структур і нарколабораторій “Хімпрому” організатори синдикату, які знаходяться за кордоном, вирішили працювати в Україні через “відокремлені підрозділи”. Вони діють незалежно один від одного, що ускладнює їхнє викриття. Проте співробітники спецслужби “накрили” ще один великий “цех”, що діє у Києві та Київській області.

Незважаючи на великий резонанс, наявність у “Хімпрому” легалізованих активів та корумповані правоохоронці дозволили уникнути кримінальної відповідальності головним організаторам “Хімпрому”.

Щоправда, Єгор Буркін (Левченко) і зараз перебуває у розшуку, інформація про це є у базі даних МВС.

розшук організатора наркосиндикату

Війна як можливість

Неймовірно, але факт: у правоохоронних органах та спецслужбах, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну діяльність наркосиндикату “Хімпром” та її організатора Буркіна відновилася з новою силою.

Поки українські воїни захищають країну від російської погані, деякі продажні співробітники правоохоронних органів та спецслужб “заробляють”. І вийшло так, що під приводом проведення “спецоперації” було фактично легалізовано діяльність найнебезпечнішого наркосиндикату.

Oрганізатори “Хімпрому” перебувають на зв’язку з діючими співробітниками деяких органів, залучають останніх до організації каналів поставки психотропів, що виробляються на території України, транзитом через країни ЄС до РФ.

Також вони за грошову винагороду (за допомогою адвокатів) вербують корумпованих правоохоронців, фіксуючи це на приховані камери, а записи передають Буркіну. Надалі завдяки шантажу використовують останніх у діяльності наркосиндикату та виконання певних замовлень, серед яких у тому числі є й викрадення людей.

За твердженням співрозмовників, факти нинішньої діяльності Буркіна та “Хімпрому” підтверджуються інформацією, поширеною правоохоронними органами щодо вилучення психотропів на території України (факт затримання ДСР НПУ автомобіля на Волинській митниці з вилученням психотропів у схованці; вилучення на Сумщині).

затримання перевізників наркотичних речовин
наркотики відправляли за кордон

Але організатору синдикату прибутку від наркотиків виявилося замало, він намагається монополізувати діяльність шахрайських кол-центрів: Схема проста та ефективна: Буркін ініціює обшуки в кол-центрах конкурентів, після чого вже адмініструє зазначені “офіси” через підконтрольних осіб .

обшук в одному з шахрайських кол-центрів

За словами правоохоронця, для легалізації коштів, отриманих від протиправної діяльності, організатор наркосиндикату створив благодійний фонд, який надає гуманітарну допомогу українським підрозділам, які захищають країну на фронті.

Здавалося б, добра справа, однак у добрі наміри абсолютно не віриться. За інформацією джерел, суть у тому, що Буркін через своїх покровителів активно намагається виділити своє ім’я та повернутися до України.

“Навіщо? Відповідь дуже проста. Весь цей час Буркін виконував завдання спецслужб Росії. За допомогою діяльності “Хімпрому” ворожа спецслужба фактично створила умови для збору та накопичення компрометуючої інформації щодо чинних співробітників правоохоронних органів України. Таким чином було створено платформу для подальшого їх вербування та використання для різних цілей. Тут може бути і отримання розвідувальної інформації, і проведення операцій із дескредитації та подальшої дестабілізації обстановки в Україні”, – вважає ще один співрозмовник в українській спецслужбі.

Він каже, що цілком можливо, що найближчим часом з подачі Буркіна в мережі почнуть з’являтися певні прізвища чиновників з доказами залучення їх до діяльності “Хімпрому”.

Сподіваємося, що порядні правоохоронці, порядні офіцери все це розуміють і в найкоротший термін поставлять крапку у цій небезпечній злочинній історії під назвою “Хімпром”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *